Podnośniki koszowe

Podnośniki koszowe i usługi podnośnikowe

Prace na wysokości mogą być prowadzone z użyciem różnego rodzaju wyposażenia. W sytuacji, gdy drabina lub rusztowanie nie wystarczają, najczęściej wykorzystuje się podnośniki koszowe, które pozwalają na pracę na wysokości nawet kilkudziesięciu metrów. Dzięki temu, że to sprzęt dostępny w szerokiej gamie wariantów, można dopasować go indywidualnie do danego zadania, aby wykonać je szybko i bezpiecznie.

Podnośniki koszowe - praca przy reklamie zewnętrznej

 

Podnośniki koszowe – podstawowe informacje

Podnośniki koszowe zaliczane są do urządzeń dźwignicowych. Są wyposażone w platformę lub kosz umieszczone na końcu ramienia hydraulicznego, co powoduje, że znajdują one szerokie zastosowanie w pracach na wysokości. Najczęściej występują w formie kołowego pojazdu mechanicznego – ciężarówki z zamontowanym ramieniem.

Również podnośnik koszowy może posiadać napęd 4×4 i specjalne opony off-road, dzięki czemu nadają się one do pracy w bardzo trudnym terenie. Dostępne są również kompaktowe modele, które nadają się do pracy w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Przy wyborze odpowiedniego podnośnika koszowego należy wziąć pod uwagę wszystkie jego parametry – wysięg górny i boczny, wymiary i nośność kosza, rodzaj podwozia, jego masę całkowitą, wysokość, szerokość i długość przejazdową, szerokość rozłożenia podpór.

 

Popularne usługi podnośnikowe

Obecnie podnośniki koszowe znajdują szerokie zastosowanie – zależnie od wybranego modelu. Są one stosowane między innymi w następujących pracach na wysokości:

 • montaż reklam – wyklejanie billboardów, montaż tablic, liter, banerów, konstrukcji reklamowych
 • mycie okien i przeszkleń
 • mycie i konserwacja elewacji
 • montaż i konserwacja oświetlenia
 • prace dekarsko-blacharskie
 • czyszczenie rynien i rur spustowych
 • montaż instalacji telekomunikacyjnych, w tym anten satelitarnych, telewizyjnych i internetowych
 • montaż instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
 • pielęgnacja zieleni – wycinka i przycinka drzew
 • odśnieżanie dachów i usuwanie nawisów i sopli
 • prace filmowe i fotograficzne

 

To tylko część prac na wysokości możliwych do wykonania z użyciem podnośników koszowych, ponieważ sprzęt ten daje znacznie szersze możliwości.

 

Jak skorzystać z podnośnika koszowego?

Gdy potrzebny jest podnośnik koszowy, wynajem to najlepszy wybór – nie ma konieczności kupowania sprzętu, który jest kosztowny, można jednocześnie korzystać z niego w pełnym zakresie i dodatkowo w atrakcyjnych cenach. Podnośniki najczęściej wypożyczane są na godziny – cena zależna jest od rodzaju podnośnika. Możliwy jest także wynajem długoterminowy.
Do tego, aby skorzystać ze sprzętu, nie potrzeba posiadać doświadczenia. Podnośniki koszowe na wynajem oferowane są najczęściej wraz z obsługą operatorską. Oznacza to, że podnośnik obsługiwany jest przez wykwalifikowanego operatora posiadającego odpowiednie do tego uprawnienia UDT – to gwarancja, że prace wykonane będą zgodnie z przepisami BHP, a także szybko i sprawnie.
Wobec tego w sytuacji, gdy konieczne jest wykonanie prac na wysokości, najlepszym rozwiązaniem jest wybranie podnośników koszowych na wynajem – to gwarancja taniego i profesjonalnego ich wykonania.